S.S.S

Sıkça sorulan bağzı sorular, soru, cevap şeklinde aşağıda bulunmaktadır. Cevabı görebilmek için sorunun üzerine tıklayınız.

Copyright © ozgunmakalem.com

Yazılan makaleler nasıl teslim edilir?

Makale nedir?

Makale, bir konuda bir düşünceyi ve bir görüşü savunmak, kanıtlamak için yazılan yazı türüdür. İnternet sitelerinde, gazete ve dergide yayınlanmaktadır. Bunun yanında herhangi bir konuda görüş ve tezler ortaya koymak ve bir görüşü savunmak, desteklemek için yazılmış olan yazılara verilen addır.

Anahtar kelime (Keyword) nedir?

Anahtar kelime, size makale içerisinde istenilen sayıda geçmesi istenilen kelimelerdir. Yazılacak konunun ana temasını oluşturur. Anahtar kelimeler makale içerisinde bir adet olup sizden birkaç farklı yerde kullanılması istenileceği gibi, birden fazla farklı anahtar kelimelerin makale içerisinde farklı yerlerde geçirmenizde istenebilir.

Makale içerisinde anahtar kelime nasıl kullanılır?

Anahtar kelime makale içerisinde sizden size verildiği gibi yazılması istenir. Örneğin, anahtar kelime: ceviz kelimesi olsun. Makale içerisinde ceviz kelimesini geçirirken cevizlerin, cevizin şeklinde kullanılmalıdır. Yani harfi harfine ve ayıraç kullanılmadan yazılmalıdır. Bunun yanında anahtar kelimeler Google’de aranma şekline göre farklı şekillerde de kullanılmaktadır. Ceviz çeşitleri, ceviz fiyatları gibi. Tabi bu anahtar kelimeler makalede farklı yerlerde kullanılmaktadır.

Makale yazılırken belli bir kural var mı?

Aslında makale yazarken belli bir kural yoktur. Tek kural özgün olmasıdır. Bunun yanında farklı bir şekilde makale yazdırmak istendiğinde, makaleyi nasıl yazacağınız ayrıca size söylenecektir.

Yazılan makaleler nasıl teslim edilir?

Makaleler word dokümanında yazılarak, yazar girişi yaptıktan sonra makale yükle bölümünden sitemize yüklemeniz istenmektedir.

Kusursuz bir makale yazmak için nelere dikkat edilmeli?

Kusursuz bir makale yazmak için dikkat edilecek hususlar şöyle sıralanabilir: Öncelikle yazılacak konuya hâkim olunmalıdır. Ön araştırma yaparak belli bir fikre sahip olunmalıdır. İmla kurallarına kesinlikle uyulmalıdır. İmla kurallarına uyulmadan yazılan yazı kesinlikle makale statüsü kazanmaz ve karalamadan öteye geçmez. Makaleye başlamadan konuyla alakalı özgün bir başlık konulmalıdır ve bu başlıkta anahtar kelimeye de değinilmelidir. Tıpkı lise dönemlerinde yazılan kompozisyonlar gibi giriş, gelişme ve sonuç bölümlerine azami özen gösterilmelidir. Makale anlatımı akıcı olmalıdır. Uzun cümle kurmaktan kaçınılmalı ve her kesimden okuyucunun rahatça anlayabileceği şekilde yazılmalıdır. İstendiği takdirde size verilen anahtar kelimeler makale içerisinde istenilen sayıda geçirilmeli ve boldlanmalıdır.

Ödeme işlemleri üzerine bilgiler

Makale bitiminde makale gönder linki kullanılarak bilgisayarınızda kayıtlı makale siteye yüklenmelidir. Makaleler bizim kontrolümüzden sonra herhangi bir sorun yoksa onayımızı alır. Onay alan makaleler ödeme kısmında ücret olarak görünür. Makale ödemeleri kelime sayısına göre farklılık göstermektedir. Yazarlar ödeme alabilmeleri için kesinlikle üyelik bilgilerinde ki İBAN NO kısmına İban Numaralarını yazmalıdır. Aksi takdirde ödeme yapılamayacaktır. Makaleler onayımızdan sonra ücretlendirilmeye tabi tutulur. Ödeme tutarı, ödeme eşiği olan 75,00 TL'ye ulaşırsa, Her ayın 5. ve 20. günü ödeme yapılmaktadır.

Nasıl Aranıza Katılabilirim?

Üyelik formunu eksiksiz bir şekilde doldurduğunuz taktirde, size bir deneme makalesi verilecektir. Deneme makalesini belirtilen sürede yazıp bize göndermeniz gerekmektedir. Yazdığınız deneme makalesi editörlerimiz tarafından incelenip onay veya ret olarak geri dönüşünü yapmaktadır. Onaylandığı taktirde yazarlık seviyeniz belirlenir ve giriş izini ve bilgileri verilmektedir.