Google SEO

 


Seo nedir?

Search Engine Optimization kelimelerin baş harflerinden oluşmuş SEO, arama motoru iyileştirmesinin  kısaltılmış hali olarak kullanılmaktadır.  Arama motorlarından en yüksek sayıda ziyaretçi çekmek için yapılan işlemlerde denilebilir.


Google Seo

Türkiye’de yapılan aramaların çoğu Google’da yapılmakta. seo hedeflerini genellikle Google’a yönelik yapılması gerekmektedir. Google Seo çalışmaları, Google dostu web siteler tasarlama, kalite şartlarına özen göstererek yapılması ve Google’ın gelecekte neler yapabileceğini tahmin etmeyi gerektirmektedir.


Google Seo Yönergelerine Uygun

Spam içerik yada Black hat seo taktikleri sitenize zarar verecektir. Google birkaç sene önce gizli yazıyı fark edemiyordu, ama şuan da fark edebiliyor. İlk siteleri indexten silindiğinde bir çok firma komik duruma düşüyordu. Google’ın zaman geçtikçe spam içeriği daha iyi ayırt edebildiği bilinmeli.


Seo Nasıl Yapılır?

SEO çalışmalarındaki doğallık hedefi anahtar kelime çalışmasıdır. Bunun yanında google’ın yükseltme mantığı doğal bir popülarite esasına dayanmakta olup, doğal popülarite anlayışı içerisinde yapay durumlar fark edilmekte ve dikkate alınmamaktadır. Bu yapay çalışmaların sayıca fazla olması dikkate alınmamasının yanında, olumsuz olarak dikkate alınır ve sıralamaya bu olumsuz etki yansıtılabilir.
Bu doğal popülarite anlayışı içerisinde yapılan paylaşım ve tüm SEO Çalışmaları site sahibinin bilgisi dışında yapılan çalışmalar olarak görülebilir. Böylece kullanıcıların siteyi faydalı bularak çeşitli paylaşımlarda bulunduğu izlenimi ortaya çıkmaktadır

Sayfa Başına Dön